Svatební video plné emocí

Každá svatba je pro mě vždy velkou výzvou a zároveň novou zkušeností. Miluji svatební  atmosféru i emoce a věřím, že je dokážu svojí kamerou zachytit do uceleného příběhu. Snažím se být na svatbě nenápadný a splynout s okolím, protože nejlepší záběry jsou ty, o kterých nevíte. Mám rád přirozenost, protože jen tak jste sami sebou. Nic neorganizuji, vždy se soustředím na detail a atmosféru daného okamžiku. Ve svých videích se snažím zachytit víc, než jen pouhý záznam události. 
Každé mé svatební video je originálním autorským dílem, ke kterému se budete i po letech s celou svojí rodinou rádi vracet.

Co vám můžu nabídnout ? 

Na vaší svatbě budu natáčet od ranních příprav až po večerní zábavu. Pokud se nedohodneme na kratším natáčení, rád s vámi zůstanu celý den, abych zachytil všechny důležité okamžiky. V dnešní době je trend natáčet jen krátké svatební klipy do 5 minut.  A to je většinou všechno, co od kameramanů dostanete. Výsledkem naší spolupráce však nebude pouze krátký svatební klip, kterým můžete potěšit svoji rodinu a známé například sdílením na sociálních sítích. Dostanete také delší svatební film, který vám mnohem lépe připomene váš velký den. Pokud však chcete pouze klip, nebráním se tomu.

Používám pouze profesionální techniku včetně registrovaného dronu. Když nám to počasí a podmínky dovolí, můžeme tedy udělat i pěkné záběry z výšky, které každé svatební video oživí. 


Otázky a odpovědi

Kde všude natáčíte?

Natáčím po celé České Republice, na Slovensku i jinde v zahraničí. Mám zkušenosti s natáčením svateb v Německu, Rakousku, Anglii, Švýcarsku, Španělsku, Polsku, Ukrajině a v Thajsku. Rád cestuji a poznávám nová místa. Přijedu za Vámi na svatbu kamkoliv.

Jak dlouho dopředu je nutné zarezervovat termín natáčení svatby?

Čím dříve si termín zarezervujete, tím lépe. Některé svatební termíny jsou rezervované i více než rok dopředu, jiné se obsadí doslova na poslední chvíli.

Jak objednat natáčení svatby?

Nejdříve je nutné ověřit telefonicky nebo e-mailem, jestli je termín Vaší svatby ještě volný. Potom vám zašlu jednoduchou smlouvu o dílo a oproti uhrazení menšího rezervačního poplatku na účet bude objednávka oboustranně závazná. Termín tak bude rezervovaný pouze pro vás a rezervační poplatek se pak odečte z celkové ceny. Na detailech se domluvíme později až budete mít vše zařízené.

Je nutná osobní schůzka?

Pokud jste z okolí a budete chtít, můžeme se před svatbou sejít a popovídat si o Vašich představách a detailech. Rád Vás ještě před svatbou osobně poznám a také Vám ukážu víc ze své práce. S těmi vzdálenějšími řeším organizační věci po telefonu, emailem, přes Skype a pod.

V jaké cenové relaci se pohybuje natáčení svatebního videa?

Cenové ohodnocení je vždy složitá otázka a nelze na ni jednoznačně odpovědět. Svatba končí, kameraman má natočený dostatek materiálu, ale ta nejsložitější část jeho práce ho teprve čeká. Samotný střih záznamu zabere zhruba týden práce, ale úplně nejtěžší je to celé vymyslet a dát tomu formu. I přesto se však snažím, aby ceny svatebního videa byly přijatelné pro všechny.
Ceník Vám zašlu na požádání. 

Co když selže technika?

I když je dnes profesionální technika na velmi vysoké úrovni, nenechávám nic na náhodě. Na každém natáčení mám vždy dvě až tři kamery a veškeré důležité vybavení mám zdvojené. 

Máte další dotazy?

Několik rad na závěr

Vybírejte pouze kvalitní a prověřených dodavatele, kteří mají webové stránky, jasnou historii a dostatek referencí například na Google a na Facebooku. To, že kamarádka fotí, ještě neznamená, že je fotografka. Focení svateb vyžaduje opravdu velké zkušenosti, protože žádný důležitý okamžik nelze zopakovat. Zkušený svatební fotograf dobře zná svůj prostor, ví přesně jak se na svatbě pohybovat, abychom si zejména u obřadu navzájem nepřekáželi. A Vy ho nebudete mít v každém záběru.
Nenechejte se zmást jen několika pěknými fotografiemi. Dobrý fotograf Vám rád ukáže celou zakázku, tak jak ji předává zákazníkovi. Stejně tak i já Vám na požádání rád pošlu ukázku celého svatebního filmu.

Pokud si najímáte svatební koordinátorku, platí to samé. Dnes je bohužel trend, že spousta nevěst začne po své svatbě koordinovat svatby druhých. Bez jakýchkoliv zkušeností pak dělají nevěstám různé svatební harmonogramy a neberou při tom ohledy na fotografa a kameramana. Těžko se nám pak na místě vysvětluje, že například párové focení v létě hned po obřadu není dobrý nápad. Světlo je příliš ostré, budete mít v obličeji stíny a i bílé šaty budou příliš kontrastní. Všechny krásné fotky a videa vznikají až v pozdních odpoledních hodinách, kdy je světlo měkké. Profesionální agentury a zkušené koordinátorky to dobře vědí a počítají s tím, ale přesto, pokud budete mít na své svatbě koordinátorku, dejte mi prosím předem vědět, abych se s ní mohl domluvit a měl jistotu, že nás nebude na místě tlačit do nesmyslných věcí, které pak ve výsledku negativně ovlivní celou naši práci.

Pokud to bude možné, zajistěte prosím, aby svatebčané při svatebním obřadu nefotili na své mobilní telefony a tablety. Není nic horšího, než když kolem vás poletují hosté s mobilem v ruce a kazí tak čisté záběry mně i fotografovi. 

Poslední dobou mne velmi často píšou nevěsty, že jim jejich fotograf zrušil focení, DJ jim zrušil produkci a pod. Doporučuji mít se všemi svatebními dodavateli smlouvu, kde bude jasně definované za jakých podmínek může dodavatel od smlouvy odstoupit a případné sankce. Chráníte tím hlavně sebe, protože není nic horšího, než když vám dodavatel odřekne svoji službu týden před svatbou a vy už nikoho solidního neseženete. Ode mne dostáváte automaticky smlouvu o dílo a máte tak jistotu, že vše dohodnuté opravdu platí. 

Přeji šťastnou ruku při výběru těch správných dodavatelů, a pokud byste si nevěděli rady, tak několik tipů najdete zde ve spodní části stránky. 


Chci svatební video!